Chutná knižka V záhrade v kolekcii Mile

Túto knižku inšpirovalo detstvo. Pamätáte si prázdniny u starých rodičov? Oberanie čerešní, zaváranie uhoriek, zbieranie mandeliniek. Kríky plné ríbezlí.

Chcela som túto atmosféru oživiť pre najmenšie deti a ich rodičov. Ale zároveň, nech je trochu šiši, ako to vie nakresliť len ilustrátorka Susie Hammer. Vytvorila som príbeh o malej Hanke, ktorá sa učí rozoznávať ovocie a zeleninu, pripravovať z nich jedlá a stolovať ako malá veľká slečna.

Veru, možno ste si všimli, je to moja malá knižná prvotina. Doteraz som knižky pomáhala vymýšľať, editovala ich a vydávala. Ale túto obrázkovú knižku som si zobrala pod palec spoločne so Susie, na počesť kyslých egrešov a zavárania leča! 

Tak snáď sa vám bude páčiť. Poľská ilustrátorka žijúca v Španielsku Susie Hammer vraví, že je to najkrajšia kniha, na ktorej sa doteraz podieľala. Vytlačili sme ju žiarivými Pantone farbami a naschvál rozpasovali. Tak trochu, akoby ju vyfarbovali deti.

Je to knižka vhodná pre najmladšie deti od 2 do 4 rokov, ktoré s „čítaním“ ešte len začínajú. Osvedčila sa však aj u 1,5 ročnej Sophie, ktorá zjedla mrkvu až po tom, čo jej ju mamina ukázala v knižke.

Deti sa možno vďaka príkladom v knihe naučia rozoznávať ovocie a zeleninu. A čo je ešte dôležitejšie, možno začnú mať radšej všetku tú zdravú zeleninku a ovocie zo záhrady našich starých rodičov.

Veľmi ma teší, že pre tento projekt vznikla aj nádherná kolekcia oblečenia so značkou Mile. S dievčatami sa poznáme už roky a je to náš druhý spoločný počin. Pamätáte si tučniaka spred pár rokov? Vytvoriť kolekciu s témou záhradky bola alchýmia. Výsledok je veľmi zlatý. Vysmiata brokolica či hrášok na tričku a mikine.

Špeciálne pre túto knihu vzniklo aj nové písmo Hanka od grafického a písmového dizajnéra Michala Tornyaia. Papier je sčasti recyklovaný, pochádza z udržateľného lesného hospodárstva.

No, ako som hovorila. Knižka na zjedenie!

Knižku môžete objednať na našom webe a chutnú kolekciu od Mile v tomto odkaze.

 

 

Fotografie Zuzana Gavulová

Môže vás ešte zaujímať