Pri našich výrobkoch nenájdete označenie, že ide o udržateľný produkt, pretože si myslíme, že najlepším udržateľným riešením by bolo totiž produkovať toho čo najmenej. Nakoľko sme nezávislá organizácia, na činnosť si zarábame najmä našou tvorbou. Snažíme sa taktiež podporovať podobne zmýšľajúcich dodávateľov.

Vieme, že sme súčasťou produkcie a preto dbáme na výrobu čo možno najviac šetrnnú k prírode — používame recyklovateľné, recyklované alebo kompostovateľné materiály a uplatňujeme princíp cirkulárnej ekonomiky. To znamená napríklad používanie recyklovaných papierov či materiálov z recyklovaného odpadu, alebo opätovné využívanie použitých obalov.

Vratné obaly — tubusy a sklenené poháriky zo sviečok

Pri balení plagátov a grafík používame tubusy či tvrdé kartóny z dôvodu bezpečnosti produktov. Tieto obaly sa dajú používať znova a znova. To isté platí pri sklenených pohárikoch, ktoré používame pri odlievaní sviečok. Oba obaly nám môžete kedykoľvek vrátiť.

Za každý vrátený tubus alebo sklenený pohárik vám vrátime 50 centov. Obaly nám môžete priniesť osobne do nášho ateliéru na Račiansku 78 v Novej Cvernovke počas otváracích hodín. Veríme, že do budúcnosti sa nám podarí nájsť aj iné miesta po Slovensku, kde bude možné nechať naše obaly. 

Poháriky aj tubusy prosíme vrátiť v pôvodnom stave. Samy si ich očistíme či prelepíme. Ďakujeme.

Na našom e-shope sme zaviedli nasledujúce značky, ktoré nájdete pri každom výrobku a ktoré by vám mali uľahčiť orientáciu v tom, či ide o recyklovateľný alebo kompostovateľný výrobok. 

FSC — certifikovaný papier z dôveryhodných zdrojov;
Rycykľovateľné — produkt sa dá recyklovať podľa separácie;
Hand made — produkt bol zhotovený ručne;
Vegan — výrobok neobsahuje nič živočíšneho charakteru;
Kompostovateľné — ide o kompletne rozložiteľný výrobok v záhradom či domácom kompostéri.

V prípade akýchoľvek dotazov ohľadne recyklácie našich výrobkov nás neváhajte kontaktovať a pokiaľ to bude v našich možnostiach, rady vám poradíme. Ak to nezvládneme my, o radu pokojne poprosíme skúsených odborníkov.